"Socialweb-Socialwork" was a project of the Digital Opportunities Foundation in 2012 - 2014.
This page is no longer maintained. Okay

Logo: Socialweb Socialwork

Tinkamas interneto turinys ir paslaugos 4 – 12 metų amžiaus vaikams

Internete galima rasti daug informacijos, kurios didelė dalis yra skirta ir vaikams. Kiekvieną dieną internetinėje erdvėje atsiranda kas nors naujo. Šiandien informaciją internete gali publikuoti tiek savo srities profesionalai, tiek ir patys vartotojai. Todėl yra sunku nuspręsti, kas tinkama vaikams, o kuriuose puslapiuose jiems nederėtų lankytis. Šią problemą galima būtų spręsti naršant internete kartu su vaikais, ypač su jaunesnio amžiaus.

Jeigu Jūs ne visada galite būti kartu su vaikais, kai jie laiką leidžia internete, tuomet kompiuteryje, išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje reikėtų įdiegti vaikų apsaugos programą, kuri apsaugotų juos nuo tik suaugusiems skirto turinio. Informacijos apie įvairias galimas programas galima rasti čia: http://www.esaugumas.lt. Produktų savybių palyginimą galite rasti čia: www.sipbench.eu.

Kalbėkite su vaikais apie tai, jog ne visa informacija internete yra jiems tinkama, jog jie gali susidurti su turiniu, kuris jiems gali sukelti nerimą ar net šokiruoti. Pasakykite vaikams, kad įdiegėte vaikų apsaugos programą, kuri skirta apsaugoti juos nuo tokio turinio. Būtų idealu, jei jūs kartu su vaikais atrastumėte svetaines, kuriuose yra tinkamas jiems turinys.

POSCON projekto metu buvo sukurtas kriterijų sąrašas, kuriuo remiantis galima spręsti ar internetinis šaltinis tinkamas ar ne. Kriterijų sąraše minimi šie aspektai: ar tinkamai pateikta informacija, turinio ir struktūros patrauklumas, techniniai sprendimai, saugumas, privatumo apsauga, socialinių tinklų elementai, taisyklės vartotojų kuriamam turiniui, komercinių elementų ir internetinės prekybos reguliavimas.

Šiek tiek pakeistą kriterijų sąrašą skirtą, konkurso Geriausias turinys internete vaikams, Europos komisijos nariams, galite rasti čia:
http://www.bestcontentaward.eu/criteria-for-judges

Remiantis POSCON kriterijais, mes parengėme trumpą ir paprastą dvylikos punktų sąrašą, kuris padės jums apsispręsti, ar internetinė svetainė tinkama vaikams. Naršykite internete kartu su vaikais, ieškokite vaikams skirtų internetinių svetainių ir leiskite vaikams įvertinti juos pagal toliau pateikiamus kriterijus*:
(Ši medžiaga taip pat tinkama tėvams.)

Dvylika punktų tėvams ir vaikams* *

Sužinokite ar internetinė svetainė tinkama vaikams:

 1. Svetainės dizainas/išvaizda.
  Man patinka / Man nepatinka
 2. Aš suprantu svetainės tematiką.
  Gerai / Nelabai gerai
 3. Aš suprantu puslapyje pateiktą tekstą.
  Gerai / Nelabai gerai
 4. Patogus naršymas internetinėje svetainėje, visuomet žinau kur esu.
  Gerai / Nelabai gerai
 5. Svetainė turi atskirą dalį suaugusiems.
  Taip / Ne
 6. Lengvai randama svetainės kontaktinė informacija, kad kilus problemoms galima būtų susiekti.
  Taip / Ne
 7. Aš matau reklamas ar kitus komercinius elementus šioje svetainėje
  Taip / Ne
 8. Reklama ar kiti komerciniai elementai aiškiai atskirti nuo kitos informacijos šioje svetainėje ir lengvai atpažįstami.
  Taip / Ne
 9. Ar manęs prašo ką nors pirkti šioje svetainėje?
  Taip / Ne
 10. Ar manęs prašo nurodyti savo adresą prieš pradedant naudotis šia svetaine?
  Taip / Ne
 11. Ar manęs prašo nurodyti mano amžių prieš pradedant naudotis šia svetaine?
  Taip / Ne
 12. Svetainėje pateikiama infromacija mane gąsdina.
  Dažnai / retai / niekada

Kartu su vaikais aptarkite visus raudonai pabrauktus atsakymus ir nuspręskite ar internetinė svetainė yra tinkama, o gal neturėtų būti naudojama.

* Kriterijai parengti pagal POSCON projekto sąrašą ir paruošti vaikams suprantama kalba.Prašome įvertinti šią nuotolinio mokymosi dalį.Sugrįžti į modulį